Suomen Hopeanuoli-fanit ry tulee olemaan esillä Löytökoiralauantai-eläinsuojelutapahtumassa Helsingin Alppilassa 1.9.2012

Yhdistys myy pöydässään tilaustöitä paikalle tulevien koirien omistajille heidän lemmikeistään, sekä oheistuotteita ja mahdollisesti mehua ja pikkunaposteltavaa.

Järjestämme myös leikkimielisen "Hopeanuolimaisin koira" -kilpailun, johon osallistuvien joukosta yhdistyksemme tuomaristo valitsee eniten Hopeanuolen maailmaan istuvan koiran, jolle on luvassa koiramainen ja hopeanuolimainen palkinto.

Luvassa on myös Hopeanuoli-arpajaiset, joihin voi lahjoittaa palkintoja ottamalla yhteyttä Äffään (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)

Tapahtumassa saamistaan varoista yhdistys lahjoittaa suurimman osan valitsemalleen eläinsuojelujärjestölle ja loppusumma, pienempi osuus, tulee tukemaan yhdistyksen toimintaa. (Yhdistyksen varoja käytetään vain asioihin, joista kaikki jäsenet pääsevät halutessaan osallisiksi.)

Tapahtuman suunnitteluun voivat kaikki fanit ottaa osaa Kaksoissolan foorumissa aihetta käsittelevässä topicissa.

- 23.3.2012,

yhdistyksen sihteeri