Tampereen Ginga-kerho aloittaa lauantaina klo 14 kokoontumisella Sampolan kirjastossa, jonne kerholaiset menevät katsomaan Hopeanuoli-näyttelyä "Minun kokoelmani". Kerhon vetäjänä toimii yhdistyksen sihteeri Antti Kaleva alias Wolfmenia. Yhdistyksen jäsenet voivat ilmoittautua mukaan foorumissa, yhdistyksestä kiinnostuneet sähköpostilla sihteeri(at)hopeanuolifanit.fi

Kerho on ensisijaisesti suunnattu tamperelaisille Ginga-faneille, mutta muilla paikkakunnilla asuvat ovat myös tervetulleita osallistumaan. Ellei ole vielä yhdistyksen jäsen, voi yhteen kerhoiltaan tulla tutustumaan ennen liittymistä. Pääsääntöisesti kerho on kuitenkin yhdistyksen jäsenille.

Yhdistyksen Ginga-kerho aloittaa myös Lahdessa maaliskuussa, sekä Helsingissä lähempänä kesää. Muille paikkakunnille on edelleen hakusessa kerhon vetäjiä!