Suomen Hopeanuoli-fanit ry lahjoitti 22. syyskuuta 2012 tukikohteelleen, Kodittomien Koirien Ystävät ry:lle 222 euroa ja 75 senttiä. Summaan sisältyy yhdistyksen löytökoiralauantaissa kokoon keräämät 159,15 euroa ja Traconin 212 euron tuotoista 30 % eli 63,60 euroa.

Lahjoituksellamme tuemme tärkeää suomalaisten vapaaehtoisten tekemää eläinsuojelutyötä Romanian kulkukoiratilanteen korjaamiseksi, sekä huonoissa oloissa elävien aasien ja hevosten auttamiseksi. Kodittomien Koirien Ystävät ry:n toimintaan voi tutustua tarkemmin täällä: KKY - projektit

Eläinsuojelutoiminnan tukeminen kuuluu eräänä osana yhdistyksemme toimintaan ja eri coneissa olleet Hopeanuoli-arpajaiset ja muu maksullinen ohjelma ovat fanien kannalta hauska tapa tukea tärkeää eläinsuojelutyötä.

Lahjoitusten saapumisen perille näkee täältä: KKY - Saadut lahjoitukset 2012