Tulevat tapahtumat

pe 27.09.
11:00 - 17:00
Nippori

Yhdistyksen jäseneksi pääsee kuka tahansa jäseneksi haluava, joka hyväksyy yhdistyksen säännöt.

Alle 18-vuotias sekä holhouksen alainen tarvitsee huoltajan suostumuksen liittymiselleen. Jäsenellä on äänioikeus yhdistyksen kokouksissa sekä oikeus pyrkiä hallitukseen ja luottamustoimiin. Hallituksen jäseneksi voidaan valita 15 vuotta täyttänyt jäsen. Oikeustoimikelpoisuutta vaativat tehtävät (puheenjohtaja, taloudenhoitaja, sihteeri, jäsensihteeri ja muut vastaavat) edellyttävät 18 vuoden ikää.


Jäsen
Perusjäsenyys

25 €/vuosi.
 
Yhdistyksen jäsenen etuihin sisältyy:
Jäsenkortti ja henkilökohtainen jäsenkoodi
Jäsenbadge foorumille
Kahdesti vuodessa ilmestyvä Tähdenlento-jäsenlehti kotiin toimitettuna
Muutaman kerran vuodessa ilmestyvä Jäsenposti kotiin toimitettuna
10 %:n alennus kaikista Hopeapuodin ostoksista
Henkilökohtainen käyttäjätunnus hopeanuolifanit.fi-sivustolle
Pääsy yhdistyksen Discord-palvelimelle
Mahdollisuus osallistua yhdistyksen järjestämään toimintaan
 
 

Aktiivijäsen
3, 6, 12 tai 20 kerättyä aktiivisuuspistettä

Aktiivijäsenyyden hinta määräytyy kerättyjen aktiivisuuspisteiden mukaan. Alennettu hinta lasketaan perusjäsenyyden hinnasta.

Aktiivijäsenyyden etuihin sisältyy
Kaikki perusjäsenyyden edut
+ Halvempi jäsenmaksu (alennuksen suuruus riippuu kerättyjen aktiivisuuspisteiden määrästä)
+ Aktiivijäsenkortti
+ Aktiivijäsenbadge foorumille

 

Aktiivijäseneksi (aktiivinen jäsen) pääsee kerättyään edeltävänä jäsenvuotenaan 3, 6, 12 tai 20 aktiivisuuspistettä tekemällä erinäisiä vapaaehtoistöitä yhdistyksen hyväksi ja ilmoittamalla niistä foorumissa aktiivisuuspisteiden keräysketjuun.

Lue lisää aktiivisuuspisteistä!


Tukijäsen
Tukijäsenyys

40 € tai enemmän/vuosi.

Tukijäsenyyden etuihin sisältyy
Kaikki perusjäsenyyden edut
+ 20 %:n alennus kaikista Hopeapuodin ostoksista
+ Tukiekstra Jäsenpostin mukana
+ Tukijäsenkortti
+ Tukijäsenbadge foorumille

 

Tukijäsen tukee yhdistyksen toimintaa taloudellisesti maksamalla isompaa jäsenmaksua ja saa vastineeksi erityisetuja. Tukijäsenyyden minimihinta on 40 €/vuosi, mutta tukijäsen voi omasta tahdostaan maksaa myös enemmän.

Tukijäsenten avulla yhdistys pystyy panostamaan toimintansa laatuun, mm. tarjoamaan hienompia palkintoja kilpailuihin, järjestämään erilaista toimintaa ja tapahtumia (esim. tilavuokriin menee rahaa) sekä teettämään laadukkaita kannatustuotteita, kuten t-paitoja ja mukeja.


Tähtijäsen
3, 6, 12 tai 20 kerättyä aktiivisuuspistettä

Tähtijäsenyyden hinta määräytyy kerättyjen aktiivisuuspisteiden mukaan. Alennettu hinta lasketaan tukijäsenyyden hinnasta.

Tähtijäsenyyden etuihin sisältyy
Kaikki perusjäsenyyden edut
+ Halvempi tukijäsenmaksu (alennuksen suuruus riippuu kerättyjen aktiivisuuspisteiden määrästä)
+ 20 %:n alennus kaikista Hopeapuodin ostoksista
+ Tukiekstra Jäsenpostin mukana
+ Tähtijäsenkortti
+ Tähtijäsenbadge foorumille

 

Tähtijäseneksi (aktiivinen tukijäsen) pääsee kerättyään edeltävänä jäsenvuotenaan 3, 6, 12 tai 20 aktiivisuuspistettä tekemällä erinäisiä vapaaehtoistöitä yhdistyksen hyväksi ja ilmoittamalla niistä foorumissa aktiivisuuspisteiden keräysketjuun.

Tähtijäsen tukee yhdistyksen toimintaa taloudellisesti ja saa vastineeksi erityisetuja. Tähtijäsenen jäsenmaksu on pienempi kuin tukijäsenmaksu, koska hän on kantanut kortensa kekoon myös aktiivisuuden muodossa.

Lue lisää aktiivisuuspisteistä!